Klasik Müzik Dünyasında Sürdürülebilirliğe Dair Her Şey Sub Rosa’da!

Birbirinden kıymetli konuklar, birbirinden önemli konuları, her pazar Sub Rosa'da konuştu

Image
Tekfen Filarmoni’nin katkılarıyla hazırlanan “Sub Rosa: Klasik Müzik Dünyasında Sürdürülebilirliğe Dair” programı, Açık Radyo’da başladı! Prof. Dr. Zafer Yenal ve Yaren Eren Budak imzalı program, 9 Mayıs-31 Ekim arası her pazar saat 18.00’de dinleyici ile buluştu..

Sub Rosa’da, klasik müzik dünyasındaki sosyal adalet, taciz kültürü, iş sağlığı, sosyal güvence ve mesleki hastalıklar gibi ciddi sorunların yanı sıra fırsat eşitliği, paylaşım ekonomisi, dijitalleşme fırsatları ve yenilikçiliğin önündeki engeller de konuşularak, sorunlara çare bulmak için konunun uzmanlarıyla bir tartışma ortamı yarattı.

Latince bir deyim olan “Sub Rosa” ya da “gülün altında”, gülün güzelliğinin ve zarafetinin gizledikleri anlamına gelmekte. Amacı isminde saklı program, dinleyicisine klasik müzik dünyasındaki “gülün altında kalmış” meselelerden bahsedecek. Her hafta klasik müziğe emek veren isimleri konuk edip, bu sanatın sahne önündeki ve arkasındaki tüm paydaşlarına mikrofon uzattı.

95.0 frekansındaki Açık Radyo’dan takip edilen Sub Rosa, dinleyicisine bolca müzik de dinletti. Her bölüme özel seçilen eserlerle o bölümde ele alınacak konuya, kendi hikayesi, tarihsel göndermeleri ya da icracısı ile eşlik etti.

Programın tüm bölümlerine ayrıca Açık Radyo’nun web sitesindeki kayıt arşivinden ve Spotify hesaplarından podcast olarak da erişebilirsiniz. Dinlemek için lütfen tıklayınız.

Prof. Dr. Zafer Yenal ve Yaren Eren Budak ile söyleşi için lütfen tıklayın.